טיפול זוגי יעיל תלוי במספר גורמים. שני בני הזוג חייבים להיות מוכנים לעשות שינוי. אם כבר החליטו לוותר ולא יכולים להתחבר מחדש, אז כנראה שההצלחה לא אפשרית. המפתח הוא להגיע למטפל לפני שהקשר שלכם נשחק יותר מדי. אם אחד מכם או שניכם רק עוברים את הפעולות כדי להוכיח שלא השארתם אבן על כנה לפני שהתפצלתם, אינכם יכולים לצפות לתוצאות טובות.

אבל אם יש בכלל עניין להישאר ביחד, טיפול יכול לעזור גם לזוגות במצוקה מאוד. חשוב לראות מטפלת זוגית שעבר הכשרה בייעוץ זוגי ומשפחתי, הדורש מיומנויות שונות מייעוץ פרטני. רוב הסיכויים שמטפל זוגי המחויב לעזור לאנשים לבצע שינויים חיוביים יכול לעזור גם לכם.

מטפל יכול:

לגרום לך לראות את מערכת היחסים שלך אחרת. אתה רגיל לראות את מערכת היחסים שלך דרך עדשת החוויה שלך. אין בזה שום דבר רע, אלא אם כן זה פוגע בהצלחת הקשר שלכם. מטפל יכול לעזור לך לראות את זה בצורה אובייקטיבית יותר. הוא יכול להתבונן איך אתה מתקשר עם בן הזוג שלך ולהתחיל להבין מה קורה לך ולבן הזוג שלך בהקשר מסוים. לדוגמה, אם שניכם נמצאים בלחץ כלכלי, מערכת היחסים שלכם חייבת להיות לחוצה גם כן. תתחילו לראות את עצמכם ואת בן הזוג ואת הדרך בה אתם מתקשרים בדרכים מסתגלות יותר.

זיהוי התנהגות הרסנית. יש התנהגות לא מתפקדת – התעללות בסמים, התעללות פיזית או רגשית, אלימות – שיכולה להטות כל מערכת יחסים. מטפל יכול לבצע הערכה אם אחד מבני הזוג עוסק בהתנהגות הרסנית כזו ואם בן הזוג השני מאפשר זאת. מקרים כאלה עשויים לדרוש טיפול מיוחד. אבל אם ההתנהגות אינה חמורה מדי, מטפל יעיל יכול לעזור לבני הזוג לשנות את האופן שבו הם מתנהגים זה עם זה. הם יכולים לעזור לשפר את האינטראקציה שלך ולהציע אסטרטגיות שיעזרו לך לעצור קונפליקטים מלהסלים משליטה.

לעזור לך לבטא את הרגשות האמיתיים שלך. לפעמים התנהגות שלמדת בילדותך עוברת למערכות היחסים הבוגרות שלך. אם היית ילד שהיה אמור להיראות אך לא לשמוע, ילד שנפגע על כך שהוא רגשני מדי, ילד שלימדו להסתיר את רגשותיה האמיתיים, אתה עלול לפחד להיפתח אל בן הזוג שלך. אבל זה מעמיד אותך בסיכון להיות מרוחק רגשית ועלול לתקוע טריז בינך לבין בן הזוג שלך. מטפל טוב יכול לעזור לך להרגיש יותר בנוח להביע את הצרכים האמיתיים שלך, כך שאתה ובן זוגך יכולים להיות קרובים רגשית.

מאמן אותך לתקשר ביעילות. ברגע שאתה מביע את הרגשות האמיתיים שלך, אתה צריך שהשותף שלך יהיה תומך ומבין. אין מקום לסרקזם או אדישות או ביקורת או לעג. זה רק יגרום ליותר סכסוכים. מטפל טוב ינחה אותך ואת בן/בת הזוג להקשיב באופן אקטיבי ואמפטי ולתגובה המתאימה. זה לא מקרי שתקשורת מוזכרת כל הזמן כקריטית לנישואים טובים. אבל לפעמים צריך מטפל שיעזור לך לראות איך אתה והשותף שלך יכולים לתקשר טוב יותר.

By Gilbert

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *