תקשורת טובה היא המפתח למערכות יחסים מאושרות בין היתר. מצער ששיעור הגירושים בארצות הברית וגם בעולם נמצא במגמת עלייה. טיפול זוגי נועד לפתור את הבעיה בין בעל ואישה כדי שיוכלו לנהל חיים מאושרים נטולי קונפליקטים רציניים וויכוחים סוערים. המטפל או הפסיכולוג עוזרים לבני הזוג לזהות בעיה ומציעים התנהגות ותיקונים אחרים כך ששני בני הזוג יהיו מרוצים. טיפול זוגי הוא שילוב של חינוך, גישור ופסיכותרפיה.

איכות התקשורת בין זוגות היא הגורם המכריע ביותר שמבדיל בין נישואים מאושרים לאומללים. היכולת לתקשר היטב היא גם האינדיקטור הטוב ביותר לשביעות רצון ויציבות ביחסים לאורך זמן. במילים אחרות, למספר הבעיות, תכונות אישיות אינדיבידואליות או הבדלי דעות אין שום קשר לנישואים מאושרים או אומללים. במקום זאת, זוגות מדברים על הבעיות וההבדלים שלהם. תקשורת היא המפתח, ומאמינים שניתן ללמוד בקלות מיומנויות תקשורת.

לכל זוג יש את הבעיות שלו; ובמהלך טיפול זוגי מזהים את הגורם לבעיות בעזרת פסיכולוג. לדוגמה, אם זוג מתווכח הרבה, מטפלת זוגית  במהלך הפגישות הם נאלצים לחשוב את הסיבות של הוויכוחים האלה ואז למצוא פתרון. הפתרון יכול להיות שינוי האופן שבו הם מתקשרים זה עם זה או מגיבים למצבים שונים או שינויים התנהגותיים.

בטיפול זוגי, זוגות לומדים כיצד לזהות צורות תקשורת הרסניות וכיצד לפתח טכניקות תקשורת ופתרון בעיות אפקטיביות. זוגות לומדים כיצד להשתמש ביצירתיות ובמשאבים שלהם כדי לשמר את חוזק מערכת היחסים שלהם תוך עמידה באתגרים שהחיים מביאים. את הזוגות מלמדים שהקשבה לאדם האחר חשובה באותה מידה כמו דיבור דעתו. הם לומדים שהם צריכים להשיג מטרה משותפת של נישואים מאושרים על ידי שיתוף בבעיות שלהם ותמיכה זה בזה.

By Gilbert

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *