Jakiś czas temu natknąłem się na artykuł, który mówił o niepokojącym trendzie zbierania naklejek przez dorosłych do kolekcji naklejek. Uderzyło mnie słowo „niepokojący”. Niepokojące są wszystkie inne okropne rzeczy, które dorośli robią każdego dnia, wyrządzając szkodę sobie, innym i planecie. Zbieranie naklejek nie jest zmartwieniem. Mówiłem już wcześniej o dorosłych angażujących się w zabawę, więc nie będę o tym tutaj mówił. Chodzi mi o to, że jako dorośli możemy robić rzeczy, które lubimy – hej, czy życie nie jest wystarczająco stresujące?

Hobby to sposób na wypełnienie wolnego czasu czymś, co Cię interesuje. Wielką zaletą zdrowy-styl-zycia.pl jest to, że możesz wybrać, co będziesz robić. Są dla Twojej przyjemności i satysfakcji. Niezależnie od tego, czy chodzi o obserwowanie ptaków, grę w piłkę nożną, zbieranie znaczków, taniec, śpiew, istnieje wiele zajęć. Są doskonałą okazją do wyrażenia swojej kreatywności, ciekawości, rywalizacji, miłości do piękna i wielu innych rzeczy. Możesz to robić na zewnątrz, w środku, sam lub z innymi. Nie ma znaczenia, co robisz, dopóki to wybrałeś i sprawia ci to przyjemność. Nie przejmuj się tym, co myślą inni ludzie – w końcu to dla ciebie.

W tym artykule chcę omówić niektóre z bardzo dobrych powodów, dla których wszyscy powinniśmy mieć hobby. Mamy nadzieję, że zachęcą cię co tydzień, a nawet każdego dnia, do podjęcia hobby, wznowienia starego lub zwiększenia istniejącej pasji.

1 Nadaje sens i cel twojemu życiu
Posiadanie hobby daje poczucie celu. Zapewnia, że masz po co żyć, na co czekać i ekscytować się. Nie musisz czekać na wspaniałe wakacje, które zdarzają się raz w życiu, aby poczuć to uczucie. Możesz to mieć codziennie, po prostu dzięki swojemu hobby. Oczywiście byłoby miło, gdyby twoja praca nadała ci sens. Może tak jest. Ale dla niektórych brak kontroli może to utrudnić. Jednak dzięki hobby, które wybrałeś, świadomie i aktywnie tworzysz sens w swoim życiu. Są jeszcze lepsze wieści. Ostatnie badania wykazały, że ludzie z poczuciem celu żyją dłużej. Hobby to dla Ciebie okazja do wyznaczenia sobie celów, a następnie wykorzystania wolnego czasu na ich realizację. Twój czas poświęcasz na coś, co jest dla Ciebie ważne. Podejmując hobby, nagle twoje życie nabiera kierunku, którego wcześniej mogło nie mieć.

2 Radzenie sobie ze stresem

Życie może być bardzo stresujące. Mamy tak wiele wymagań i czasami może to wydawać się przytłaczające. Jeśli jednak masz rozrywkę, do której możesz się zwrócić w trudnych czasach, zdziałasz cuda dla swojego zdrowia. Ponieważ zbyt duży stres prowadzi do fizycznych zmian w ciele, które mogą powodować długotrwałe szkody. Dla niektórych może warto wybrać hobby, które zapewnia większą równowagę w życiu. Jeśli spędzasz dni w biurze w ciszy, może warto zaangażować się w coś dość towarzyskiego. Lub jeśli desperacko potrzebujesz spokojnego czasu dla siebie, idź do niego. Chodzi o to, że twoje hobby powinno być zabawne iz pewnością nie powinno zwiększać twojego stresu. Niech twoje hobby pracuje dla ciebie.

By Gilbert

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *